اراک‌ ۷۰۰۰ کیلوگرم انواع موادمخدر در استان مرکزی کشف و ضبط شد

اراک‌ ۷۰۰۰ کیلوگرم انواع موادمخدر در استان مرکزی کشف و ضبط شد

به‌گزارش

خبرگزاری تسنیم

از

خمین

، نبی‌الله شاه‌محمدی عصر امروز در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان خمین اظهار داشت: هفت هزار و 432 کیلوگرم انواع مواد مخدر طی سال گذشته با اقدامات مطلوب مقابله‌ای از سوی دستگاه‌های مربوطه در استان مرکزی کشف و ضبط شده است.

وی افزود: در سال‌های اخیر شاهد کاهش سن مصرف‌کنندگان مواد مخدر و متاسفانه افزایش نوجوانان و جوانان  هستیم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی تصریح کرد: پیشگیری از اعتیاد در این قشر تبیین و تدبیر بیش از پیش خانواده‌ها و دستگاه‌های آموزشی و فرهنگی را می‌طلبد و باید با تقویت مهارت‌های زندگی در بین نوجوانان و اجرای برنامه‌های نشاط‌محور در این راستا تلاش کنیم.

شاه‌محمدی بیان کرد: متاسفانه آگاه‌سازی افراد در زمینه استفاده از برخی مواد به شکل فراگیر انجام نشده و در نتیجه به سبب عدم آگاهی از عوارض و اثرات مخرب موادی مانند ماده مخدر گل مصرف را در همه اقشار به‌ویژه جوانان شاهد هستیم.

وی عنوان کرد: بیشترین مواد مخدر مصرف شده در سطح استان مرکزی تریاک، ماده مخدر گل و شیشه است که با توجه به تبلیغات غلط در رابطه با ماده مخدر گل به‌عنوان یک گیاه، همچنان افزایش آمار مصرف این ماده مخدر وجود دارد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی ادامه داد: اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر باید مورد توجه قرار گیرد و دستگاه‌های اجرایی با ارائه برنامه‌های پیشنهادی از موازی‌کاری جلوگیری و برنامه‌های پروژه‌محور را در دستور کار قرار دهند.

شاه‌محمدی خاطرنشان کرد: با همکاری دستگاه‌های حمایتی مانند سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام(ره) بیش از 30 معتاد بهبود‌یافته توسط کارفرمایان در استان مرکزی مشغول به کار شده‌اند و صیانت از معتادان بهبود یافته در سال‌های اخیر یکی از تحولات مطلوب در نظام درمان و نگرش به این قشر است.

وی با بیان اینکه آسیب و آلودگی مواد مخدر در رده‌های مختلف جامعه منوط به وضعیت تعهد، تاهل، معضلات و فرهنگ اقشار است گفت: 64درصد جمعیت معتادان را متاهلان تشکیل می‌دهند و 23 درصد در مراکز کارگری درگیر آسیب جدی اعتیاد هستند که باید کاهش و پیشگیری از اعتیاد، دغدغه اصلی خانواده‌ها و دستگاه ‌هاای مربوطه باشد که این هدف مشارکت و همکاری دستگاه‌های مسئول و همچنین خیران در حوزه پیشگیری از اعتیاد را لازم دارد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی با اظهار نگرانی از افزایش آمار معتادان در زنان گفت: در زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در بین زنان به عنوان بخش مهمی  از جمعیت که درگیر اعتیاد هستند، مستلزم برنامه‌ریزی‌ها و تمهیدات در راستای کاهش این آسیب اجتماعی هستیم و به شکل جدی باید این مهم در دستور کار قرار گیرد.

انتهای پیام/شAll rights reserved by J4F.IR