مقایسه زنجان با استان های دیگر منصفانه نیست

مقایسه زنجان با استان های دیگر منصفانه نیست

به گزارش

خبرنگار مهر

، آیت الله  علی خاتمی ظهر پنج شنبه  در جلسه ائمه جماعات استان زنجان با بیان این که تلاش‌های زیادی برای توسعه و پیشرفت استان در تمام عرصه‌ها صورت گرفته است، افزود: این منصفانه نیست که زنجان را با استان‌های دیگر مقایسه کنیم بلکه باید با شرایط اوایل انقلاب مقایسه کنیم.

وی در ادامه  از وضعیت موجود در حوزه نظارت بر بازار در استان زنجان انتقاد کرد، ادامه داد: با توجه به اخبار واصله از قیمت دلار، برخی از گرانی‌ها را گردن دلار می‌اندازند، اما با پایین آمدن قیمت دلار همچنان قیمت‌ها کاهش یا تغییر نکرده‌ است.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه امروز دشمن دو هدف بزرگ فشار اقتصادی و جنگ رسانه‌ای را برای ایجاد یاس و ناامیدی در جامعه دنبال می‌کند، گفت: مردم ۴۰ سال است که پای انقلاب و آرمان‌های آن ایستاده‌اند، اما برخلاف ایستادگی از تبعیض، بیکاری و شکاف طبقاتی رنج می‌برند، البته در داخل هم با اقداماتی دشمنان، تغذیه می‌شوند.

خاتمی با تاکید بر لزوم توسعه اقامه نماز جمعه در سطح استان، افزود: نماز جمعه  به عنوان قرارگاه فرهنگی، تقوا و بصیرت‌افزایی یاد می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر  نماز جمعه در ۱۴ نقطه استان زنجان با شکوه و عظمت خاصی برگزار می‌شود، گفت: ائمه‌ جمعه در خط مقدم پاسداری از انقلاب، ولایت‌مداری برای روشنگری مردم نسبت به مسائل مختلف از جمله دینی و اخلاقی قرار دارند.

خاتمی با بیان اینکه  ۲ هزار و ۴۰۰ فاضل زنجانی در حوزه علمیه قم در مقاطع بالا مشغول به تحصیل هستند، افزود: این امر نشان از جایگاه والای علوم قرآنی و علما در این استان دارد.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با تاکید بر اینکه روحانیت، زبان گویای مردم بوده و در دوران انقلاب اسلامی در صف اول مبارزات و ضدیت استبداد قرار دارند، گفت: نقش عمده روحانیت در دفاع مقدس، ارشاد، هدایت و تبلیغ بود و روحانیت پس از انقلاب نیز در سیبل توجهات معاندین نظام قرار داشتند

خاتمی افزود: مطمئن‌ترین و امین‌ترین رابط با مردم به ویژه درباره انعکاس مشکلات مردم علما هستند و در راس این هرم ائمه جماعات قرار دارند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان به بازخورد بازدیدهای سرزده استاندار نیز اشاره کرد و گفت: بازخورد حضور و بازدیدهای سرزده استاندار زنجان در مدت کم حضور خود در استان، روحیه امیدواری را در کل استان تزریق کرده است که در صورت استمرار دلگرمی بیشتری در مردم ایجاد خواهد کرد.All rights reserved by J4F.IR