احیای نماز جمعه از برکات مهم انقلاب اسلامی است

احیای نماز جمعه از برکات مهم انقلاب اسلامی است

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام علی خاتمی روز پنجشنبه در دیدار ائمه جمعه شهرهای استان با استاندار زنجان افزود: اقامه نماز جمعه در استان زنجان نیز از همان روزهای اول با فرمان حضرت امام(ره) آغاز شد و اکنون در 14 نقطه استان، اقامه می‌شود.

وی اظهار داشت: ائمه جمعه در خط مقدم پاسداری از ارزش‌های انقلاب و ولایتمداری برای روشنگری مردم نسبت به دین و مسائل اسلامی، اعتقادی و اخلاقی و دمیدن روحیه دلگرمی و حمایت از نظام قرار دارند.

خاتمی با اشاره به این که روحانیت با مردم در ارتباط‌ هستند، خاطرنشان کرد: روحانیت، زبان گویای مردم بوده و در دوران انقلاب اسلامی در صف اول مبارزات و ضدیت استبداد قرار داشتند و در دوران دفاع مقدس نیز با وجود این که در گروه نظامیان نبودند حضور موثری در جبهه‌ها داشتند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان ادامه داد: اگر به‌صورت صنفی هم حساب کنیم شهدای روحانیت هم از لحاظ کمی و هم کیفی نسبت به سایر صنف‌ها غیر از نظامیان، بالاست و نقش مهم و عمده روحانیت در دفاع مقدس، ارشاد، هدایت و تبلیغ بود.

وی با بیان این که روحانیت پس از انقلاب نیز در مرکز توجهات معاندین نظام قرار داشتند، تصریح کرد: اکنون نیز به‌رغم وجود رسانه‌ها و فضای مجازی، روحانیت مورد اعتماد عموم جامعه بوده و مردم به این قشر به عنوان سنگ صبور جامعه مراجعه می‌کنند.

خاتمی با بیان این که مطمئن‌ترین و امن‌ترین رابط مردم برای انعکاس مشکلات و گرفتاری‌ها علما و در راس آن ائمه جمعه هستند، ابراز کرد: مسائلی که در خطبه‌ها بیان می‌شود، مطالبات مردم بوده و در راستای حل مشکلات است.

وی با اشاره به این که مردم 40 سال است که پای انقلاب و آرمان‌های آن ایستاده‌اند، تاکید کرد: مردم به‌رغم مشکلات و ایستادگی در برابر آن از تبعیض، بیکاری و شکاف طبقاتی رنج می‌برند البته در داخل هم با اقداماتی برای دشمنان، خوراک تبلیغاتی می‌دهیم.

امام جمعه زنجان گفت: امروز دشمن 2 هدف بزرگ فشار اقتصادی و جنگ رسانه‌ای را جهت ایجاد یاس و ناامیدی در جامعه دنبال می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: حضور و بازدیدهای سرزده استاندار زنجان در مدت کم حضور خود در استان، روحیه امیدواری را در کل استان تزریق کرده است و اگر استمرار داشته باشد دلگرمی بیشتری در بین مردم ایجاد می‌کند.

خاتمی با بیان این که تلاش‌های زیادی برای توسعه و پیشرفت استان در تمام عرصه‌ها صورت گرفته است، تصریح کرد: این منصفانه نیست که زنجان را با استان‌های دیگر مقایسه کنیم بلکه باید با شرایط اوایل انقلاب مقایسه کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان، زنجان را شهر عالمان، حکیمان و مجتهدان دانست و یادآور شد: بیش از 2 هزار و 400 عالم فاضل زنجانی در حوزه علمیه قم حضور داشته و دروس سطح بالای حوزوی را تدریس می‌کنند که عالم، دانشمند و به‌روز هستند.

در این دیدار هر یک از ائمه جمعه شهرهای استان به بیان نظرات، دیدگاه‌ها و مشکلات شهر خود پرداختند.

9556/6085انتهای پیام /*

برچسب ها

سياسي

نمازجمعه

ارزش هاي انقلاب

ولايتمداريAll rights reserved by J4F.IR