سنای آمریکا سه گزینه را در واکنش به قتل خاشقجی بررسی می کند

سنای آمریکا سه گزینه را در واکنش به قتل خاشقجی بررسی می کند

آفتاب‌‌نیوز :

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از باب کورکر، سناتور جمهوری‌خواه این کشور و رئیس کمیته روابط خارجه مجلس سنای آمریکا اعلام کرد، مجلس سنای آمریکا در حال بررسی سه گزینه در واکنش به پرونده خاشقجی است که از جمله آنها تصویب طرحی برای محکومیت محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، پیشنویس قانون تعلیق فروش سلاح به این کشور و طرح کاهش کمک‌های آمریکا به جنگ یمن به رهبری عربستان هستند.

طبق گزارش آسوشیتدپرس، پیش‌بینی می‌شود مجلس سنای آمریکا هفته آتی طرحی درباره یمن را تصویب کند.

در حالی که کورکر این موضوع را که مجلس نمایندگان آمریکا اقدامات مشابهی را در پیش بگیرد، دور از انتظار دانست، نانسی پلوسی، رهبر دموکرات‌ها در این مجلس گفت، مسئولان مرکز اطلاعات آمریکا هفته آینده گزارشی درباره پرونده خاشقجی به نمایندگان ارائه خواهند کرد.

روز چهارشنبه شش تن از اعضای مجلس سنای آمریکا از دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات پیشنویس طرحی را ارائه کردند که در آن بن سلمان مسئول قتل خاشقجی معرفی شد.

به گزارش ایسنا، جنایتی که در تاریخ دوم اکتبر گذشته در ساختمان کنسولگری عربستان در شهر استانبول انجام شد، خشم جهانی و مطالبات مستمری را برای کشف جسد خاشقجی و تعیین این مساله که چه کسی دستور انجام چنین قتلی را صادر کرده است، به دنبال داشت.All rights reserved by J4F.IR