امام جمعه مشهد‌ تقوا عامل بازدارنده و کنترل کننده انسان در عرصه اجتماعی است

امام جمعه مشهد‌ تقوا عامل بازدارنده و کنترل کننده انسان در عرصه اجتماعی است

- اخبار استانها -

به گزارش

خبرگزاری تسنیم

از

مشهدمقدس

، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی و در جمع زائران و مجاوران اظهار داشت: کلام ما در تکمیل بحث شیطان شناسی از نگاه قرآن، به شیطان شناسی از نگاه نهج البلاغه رسید و عبارتی که در این زمینه در مقام شناخت جریانات شیطانی جامعه بحث بود جملات اولیه خطبه 22 نهج البلاغه بود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: وقتی به حضرت علی(ع) خبر دادند سلحه و زبیر در حال تدارک جنگ جمل هستند ایشان فرمودند شیطان لشکر خودش را راه انداخته است؛ حضرت علی(ع) نتیجه جریان علی ستیزی و اظهار دشمنی با ایشان را در جریان جنگ جمل تبیین کرده بودند و فرموده بودن باطل به نقطه بالاترین و انتهای خودش می‌رسد.

آیت الله علم الهدی با اشاره به اینکه نصاب باطل کجاست ادامه داد: در مرحله عمل محوری داریم که با وجود این محور کردار و رفتار و اعمال ما از ولنگاری و بی بندوباری و لاابالی‌گری کنترل می‌شود و این مسئله تقواست؛ تقوا اجازه نمی‌دهد انسان هر جنایتی را به سود خودش مرتکب شود.

آیت‌الله علوی‌گرگانی: صداقت و تقوا سبب محبوبیت انسان در جامعه می‌شود

ارتباط مستمر با خداوند و تقوا مانع فساد و انحراف در مسئولان می‌شود

حجت‌الاسلام رئیسی: انسان باتقوا عرصه عبودیت را در مواجهه با مستکبران ترک نمی‌کند

وی افزود: تقوا یک نرم‌افزاری است که اگر بر اعمال و کردار ما مسلط شود و مجموعه عملیات و رفتار ما در تحت کنترل تقوا قرار گیرد از ما خلافی در جهت تضییع حقوق دیگران و تجاوز به حقوق سایرین سر نمی‌زند.

این خبر تکمیل می‌شود...All rights reserved by J4F.IR